W dniu 28 grudnia 2018 r. w Sali OSP w Blachowni odbyło się uroczyste podsumowanie działań Projektu zrealizowanego w 2018 roku przez Stowarzyszenie Nasza Gmina Blachownia „Kompleks działań edukacyjno-patriotycznych w ramach obchodów 100-lecia odzyskania niepodległości Wędrówki Niepodległościowe”. Projekt realizowany był ze środków Funduszu Inicjatyw Społecznych Narodowego Instytutu Wolności Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego.  Obecni byli: Burmistrz Blachowni Pani Sylwia Szymańska, Przewodniczący Rady Miejskiej Pan Paweł Hreczański oraz Radni Rady Miejskiej w Blachowni.    Wszystkie działania Projektu a zwłaszcza wycieczki mieszkańców do Warszawy, Krakowa i Gałkowa przedstawiono obecnym na przygotowanej prezentacji multimedialnej, którą omówiła Pani Jolanta Bereszyńska, przewodniczka i pilotka wycieczek. Na spotkaniu można było również zapoznać się z pracami fotograficznymi konkursu fotograficznego :   Miejsca Pamięci Narodowej Powiatu Częstochowskiego. Burmistrz Blachowni Pani Sylwia Szymańska wręczyła laureatom konkursu nagrody. Śpiewano także przygotowane wcześniej na warsztatach muzycznych dla mieszkańców pieśni patriotyczne. W uroczystej, patriotycznej atmosferze zaśpiewał również Pan Krzysztof Drynda, prezentując piękne pieśni o Niepodległej. W podobnym klimacie odbył się także koncert Kapeli Blachowianie wraz z zespołem Blachowianki.    Za spędzony tak mile wieczór dziękujemy wszystkim, którzy nas zaszczycili swoją obecnością. Zapraszamy do grona nowych członków naszego stowarzyszenia.

« 1 z 4 »