Warsztaty muzyczne

W dniu 31 sierpnia 2018 roku  odbyły się pierwsze z trzech planowanych warsztatów  o tematyce patriotycznej “Muzyczne lekcje historii” zorganizowane przez Stowarzyszenie Nasza Gmina Blachownia w ramach realizowanego dla mieszkańców naszej gminy Projektu ” Kompleks działań edukacyjno-patriotycznych w ramach obchodów 100-lecia odzyskania niepodległości” p.t. “Wędrówki niepodległościowe”, współfinansowanego z Projektu Funduszu Inicjatyw Obywatelskich Narodowego Instytutu Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego.

Uczestnicy otrzymali śpiewniki i z pomocą instruktora prowadzącego zajęcia (wolontariusza) zapoznali się z pozycjami pieśni powstańczej, partyzanckiej, pieśni legionistów.

Kolejne “Muzyczne lekcje historii” odbyły się w dniu 11 września br., podczas których obecni poznali trzy następne pieśni. Wspólne śpiewanie i prezentacja poznanych  utworów odbędzie się w listopadzie podczas uroczystego zakończenia Projektu.

Dziękujemy za udział i zapraszamy na trzecie i ostatnie już “Muzyczne lekcje historii” w dniu 23 października 2018 w budynku Miejskiego Domu Kultury ul. Częstochowska 19 na godz. 17.00.

Zgłoszeń na  spotkanie należy dokonywać pod numerem telefonu 508950195  lub w Stowarzyszeniu Nasza Gmina Blachownia ul. Częstochowska 19, 42-290 Blachownia.

« 1 z 2 »